Regijsko tekmovanje iz znanja konstruktorstva in tehnologij obdelav

V petek, 29. marca 2024, je na OŠ III v Murski Soboti potekalo regijsko tekmovanje iz znanja konstruktorstva in tehnologij obdelav za učence osnovnih šol. OŠ Tišina so zastopali štirje učenci, ki so se s svojimi vrstniki iz drugih pomurskih šol pomerili v spretnosti tehnologij obdelav različnih materialov (papirja, lesa, umetnih snovi in kovin). Naši učenci so se pomerili v izdelavi izdelkov iz lesa in umetnih snovi.

V kategoriji »Izdelava izdelka iz umetnih snovi« sta kot ekipa tekmovali Lena Lapoši in Gaja Šinko iz 7.b razreda ter prejeli zlato sovico za usvojeno 1.mesto in se tako uvrstili na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 25. maja 2024 na Pedagoški fakulteti v Ljubljani.

V kategoriji »Izdelava izdelka iz lesa z uporabo električnega orodja« sta kot ekipa tekmovala Vid Lindič iz 7. a in Filip Kolenc iz 7.b razreda ter usvojila odlično 4. mesto in prav tako za las zgrešila bronasto sovico.

Vsem učencem čestitamo za sodelovanje in želimo veliko ustvarjalnosti tudi v prihodnje, Leni in Gaji pa veliko uspeha in sreče na državnem tekmovanju.

Mentorici:
Antonija Roškar in Melita Bagola