Delavnice na Srednji šoli za gostinstvo in turizem Radenci

V sredo, 31. 1. 2024, smo se z učenci 7. in 8. razreda odpravili na Srednjo šolo za gostinstvo in turizem Radenci, kjer so se učenci preizkusili v kuhanju. Na kulinaričnih delavnicah je bil prisoten tudi Mojmir Šiftar, nov žirant oddaje Mastershef Slovenija, ki je učencem podelil koristne nasvete iz prve roke ter predstavi svojo zgodbo. Učencem so na SŠGT Radenci tako približali možnosti poklica v gostinstvu in turizmu ter predstavili njihovo šolo. Ob koncu delavnice je sledilo druženje in pokušanje dobrot, ki so jih učenci pripravili skupaj z dijaki.

Urška Žižek

Področno tekmovanje v streljanju z zračno puško

V četrtek, 1. februarja, je v Murski Soboti potekalo področno tekmovanje osnovnih šol v streljanju z zračno puško. Nastopilo je osem naših učencev, ki so dosegli zelo dobre rezultate.

• V konkurenci ekip mlajših dečkov in deklic je naša ekipa v postavi Tjaš Stojko, Matic Šafarič in Naomi Šnurer zasedla 1. mesto.
  • Med mlajšimi deklicami posamezno je bila Naomi Šnurer druga.
  • Med mlajšimi dečki posamezno je bil Tjaš Stojko prvi, Matic Šafarič drugi in Jaša Vurcer tretji.
  • V konkurenci ekip dečkov in deklic je naša ekipa v postavi Mark Cipot, Nejc Ciglar in Jan Hari zasedla 1. mesto.
  • Med dečki posamezno je bil Mark Cipot drugi, Nejc Ciglar trtji in Jan Hari peti.
  • Med starejšimi deklicami je posamezno nastopila Urška Hari in zasedla drugo mesto.

Na državno prvenstvo osnovnih šol, ki bo v začetku aprila v Ljubljani, se je uvrstila ekipa dečkov in Urška Hari, medtem ko najmlajši strelci tekmujejo samo na področnem nivoju.

Mentor: Iztok Kapun