V četrtek, 25. maja, so v puconskem kulturnem domu podelili nagrade, priznanja in zahvale za sodelovanje na literarnem natečaju Spominska obeležja pripovedujejo.

Osrednja tema letošnjega natečaja, na katerem so sodelovali tudi učenci OŠ Tišina, je bila Prizadevanje Pomurcev za samostojno slovensko državo v 20. stoletju.

Medalje so podelili v petih kategorijah.

Bine Števanec je prejel medaljo za svoj spis Osamosvojitev Slovenije v kategoriji prozna dela učencev 4., 5. in 6. razreda.

Eva Mikolič in Taja Marič pa sta prejeli medaljo za pesem Grivasti vojak v kategoriji pesmi učencev 4., 5. in 6. razreda.

Na natečaju so sodelovali še: šestošolke Iva Vogrinčič, Mila Veren in Neja Jančarič ter sedmošolki Lija Cör in Aleksija Koller.

Vsi sodelujoči učenci so za svoje literarno ustvarjanje prejeli zahvale in nagradno ekskurzijo v Velenje.

Mentorica: Bernardka Jureš