Skoči na glavno vsebino

V petek, 31.3.2023, smo se plesalci mlajše folklorne skupine odpravili na srečanje otroških folklornih skupin na OŠ Beltince.

Tja nas je odpeljal avtobus, ki je bil naložen s folklornimi oblekami, čevlji in veselimi plesalci. Ko smo prišli v Beltince, smo dobili svojo učilnico, kjer smo odložili stvari, nato pa opravili prvo vajo. Prva vaja je bila težka, ker nismo poznali tega odra. Po treh poskusih pa nam je uspelo!

Nato smo se preoblekli v folklorne obleke, naredili frizure in se v dvorani usedli, ker smo lahko gledali druge folklorne skupine. Na vrsti smo bili sedmi.  Pred nastopom smo imeli malo treme. Ko pa smo stopili na oder, pa je strah izginil in smo pogumno zapeli in zaplesali. Na harmoniko nam je igral Žan Gider. Nastop smo zaključili z velikim aplavzom.

Po nastopu smo se preoblekli in pomalicali. Dobili smo velik sendvič in vodo ter sladke bonbone.

Med obiskovalci je bilo veliko staršev, ki so nas tudi odpeljali domov. Nekaj pa se jih je peljalo tudi z avtobusom.

Pred in po nastopu smo doživeli veliko dogodivščin, katere pa bodo ostale naša skrivnost.

Upamo, da bomo imeli možnost nastopati še na več prireditvah, saj radi nastopamo. Kot pravijo, kdor pleše in poje, zlo ne misli.

Plesalke in plesalci mlajše otroške folklorne skupine OŠ Tišina, pod mentorstvom učiteljice Renate Rajnar

(Visited 6 times, 1 visits today)
Pripomočki za slabovidne