Pozdrav pomladi

V četrtek, 21. 3. 2024, je v telovadnici šole potekala prireditev Pozdrav pomladi. Nastopili so zbor 1. razreda Plavčkovi paglavčki, Otroški pevski zbor Plavček, Mladinski pevski zbor Mavrica pod mentorstvom zborovodkinje Polone Hanc, Mlajša folklorna skupina pod mentorstvom učiteljice Renate Rajnar, Starejša folklorna skupina pod mentorstvom učiteljice Liljane Raus in plesalke 2. razreda pod mentorstvom učiteljice Olene Gabor. Prireditev je vodil učenec 9. razreda, Alen Maček.
Plavčkovi paglavčki so s prvo pesmijo prebili led in nas popeljali v svet glasbe in plesa. Z drugo pesmijo so se še zahvalili svojim mamicam ob materinskem dnevu in jim podarili rožice, ki jih je izdelala učiteljica Natalija Pintarič. Naslednji so se predstavili mlajši folkloristi, ki so svoj folklorni splet odlično zaplesali ob spremljavi harmonike, na katero je zaigral učenec 9. razreda, Žan Gider. Otroški pevski zbor Plavček se je predstavil s štirimi skladbami ob spremljavi korepetitorke Olge Kous. Sledil je nastop starejših folkloristov, ki so predstavili star ljudski običaj tepežkanja oziroma friškanja ob spremljavi harmonike. Sledilo je plesno presenečenje deklet iz 2. razreda, ki so s svojo koreografijo popestrile plesno dogajanje in prinesle osvežitev programu prireditve. Za konec se je predstavil Mladinski pevski zbor Mavrica, ki so s petimi skladbami pokazali vso pevsko znanje, ki so ga pridno nabirali skozi celo leto. Zbor je spremljala na klavir korepetitorka Olga Kous. Otroškemu in mladinskemu pevskemu zboru želimo veliko uspeha na Območni reviji pevskih zborov, ki bo potekala v aprilu.

Polona Hanc

Dišalo je po bujti repi

Bujta repa je prekmurska kulinarična posebnost, ki je tesno povezana s kolinami in je obvezen sestavni del kosila ali večerje na tisti dan. Tradicionalno se pripravlja v času kolin, torej v zimskem času, ko se zunaj shladi.

Zato smo se tudi pri pouku gospodinjstva odločili, da pripravimo to tradicionalno jed. Učenci so ob pripravi te jedi zelo uživali in jo na koncu tudi z užitkom pojedli.

Nina Lovenjak