Skoči na glavno vsebino

Mednarodna zveza za mladinsko književnost IBBY je 2. april razglasila za mednarodni dan knjig za otroke. Obeležujemo ga od 2. aprila 1967. Poznamo ga tudi kot SVETOVNI DAN PRAVLJIC, saj se je na ta dan rodil danski pravljičar HANS CHRISTIAN ANDERSEN. Le kdo ne pozna njegovih prečudovitih pravljic:
GRADI RAČEK, PRINCESKA NA ZRNU GRAHA, DIVJI LABODI, KOSITRNI VOJAK, DEKLICA Z VŽIGALICAMI, SVINJSKI PASTIR, PALČICA, VŽIGALNIK, SNEŽNA KRALJICA…..če pa katere slučajno ne poznate jo preberite na dan pravljic, skupaj z vašim otrokom….UŽIVALI BOSTE VI IN VAŠ DRAGI OTROK!

NA VRATA TRKA…
Na vrata trka moj ljubljeni otrok,
jaz pa ne odprem.
Delo imam. Mnogo nujnega dela.
Otrok trka in kliče,
potem zajoče in utihne.
KASNEJE,
KO JE DELO OPRAVLJENO,
ODPREM VRATA IN SRCE, OTROKA PA NI.
ODŠEL JE.      
                       
Neža Maurer 

2. aprila pa se bomo na naši šoli pridružili tudi akciji PODARIM KNJIGO. Učenci prinesejo od doma kakšno svojo knjigo, ki je ne berejo več in jo podarijo svojemu sošolci ali prijatelju, ki jo bo z veseljem prebral.
Potem si v zameno vzamejo knjigo od nekoga drugega, seveda tisto, ki jim bo všeč. KAKO ČUDOVIT DOGODEK BO TO!
Knjige, ki bi se sicer znašle v košu, bodo spet oživele in razveseljevale radovedne bralce.
Uživajte v branju knjig.
Knjige so ključ do znanja in modrosti,
knjige so vrata v deželo užitkov,
knjige so steze, ki vodijo navzgor,
knjige so naše prijateljice,
torej, družimo se čim več z njimi!

Družili se bomo pri naši BRALNI HIŠKI, ki se nahaja ob vhodu v šolo!

Vzemimo si čas za svojega otroka, za druženje pogovor in skupno BRANJE!
knjižničarka Valerija Trajber

(Visited 39 times, 1 visits today)
Pripomočki za slabovidne