Skoči na glavno vsebino

Ko se kaj kuha v naši gospodinjski učilnici, zadiši skoraj po celi šoli. Prejšnji petek, 15. 12. 2023, pa je dišalo po tradicionalnih dobrotah kot je ajdova juha z jurčki, dödoli in zraven še jabolčni kompot.

Otroci otrokom je sestavni del naslova projekta Kuhnapato in ob enem eden izmed glavnih motivacijskih elementov spodbujanja mladostnikov k sprejemanju zdravega življenjskega sloga na področju prehrane.

Spoznavanje prehranske tradicije svojega kraja, regije.., jedi prednikov in priprava le-teh v skladu z današnjimi potrebami telesa.

Pa vendar je »kuhanje« le del procesa za dvig kulture prehranjevanja, ki mu botruje učenje veščin, predvsem ročnih, veščin sodelovanja v skupini, komuniciranja, delitve dela, veselja do dela, koncentracije in ostalih spretnosti, ki pripomorejo k boljšim rezultatom otrok na vseh področjih. Tako v relativno manj formalnem okolju otroci na sproščen način osvajajo znanja, ki so podlaga za samostojnost, ne-nazadnje tudi »kuhanja« ali priprave hrane – doma. 

Mentorica Nina Lovenjak

(Visited 19 times, 1 visits today)
Pripomočki za slabovidne