Ali ste vedeli kako pomembno je gibanje za ohranjanje duševnega zdravja?

Še več – gibanje je zelo učinkovit antidepresiv, kar je pokazalo že več mednarodnih raziskav. Pridružite se nam v GIBAnju in skupaj izboljšajmo svojo fizično in psihično kondicijo!

Vljudno vabljeni, da boste GIBAli z nami v tem lepem mesecu maju.

Držimo pesti, da nam bo tudi vreme naklonjeno in da so pred nami neštete ure medgeneracijskega gibanja, ki se bodo odrazile v boljšem počutju in zdravju vseh nas!

V tokratnem izzivu vas vabimo, da gibanje in druženje na svežem zraku izkoristite zato, da pomagate oziroma polepšate dan osebam (denimo starejšim ali bolnim) iz vaše okolice. Naj sprehod postane pot na kateri nabirate šopek in z njim koga razveselite! Odpravite se na čim daljši sprehod – kolikor vam energija in volja dopuščata – dokaze o opravljenem izzivu pa sprejema, naša koordinatorica projekta Klavdija P. Mandžuka, vse do 8. 5. 2022, na elektronskem naslovu klavdija.plahut-mandzuka@guest.arnes.si.

Vsi, ki boste poslali foto dokaz o opravljenem izzivu, boste sodelovali v žrebu za simbolično nagrado.

GIBA NAGRADNI NATEČAJ

Tudi letos smo za vas pripravili Simbioza GIBA NAGRADNI NATEČAJ, ki bo potekal v treh kategorijah:

foto/video, likovni in literarni ustvarjalci in ustvarjalke – letos pričakujemo vaše umetnine na temo zdrave prehrane in zdravega načina življenja.

Prispevke za nagradni natečaj pričakujemo vse do konca meseca maja.

Pri ustvarjanju so vam lahko v pomoč naslednja vprašanja:

• Kakšen je vpliv hrane na naše počutje in zdravje?
  • Nas hrana lahko ozdravi in osreči, prežene žalost?
  • Kakšen je pomen lokalno pridelane hrane?

ANKETNI VPRAŠALNIK OŠ TIŠINA 2022

Skupna “šola v naravi” petošolcev in šestošolcev na Debelem Rtiču

Za učence 5. in 6. razredov je bila od 20. 6. do 24. 6. 2022  organizirana  poletna šola v naravi. Izvedli smo jo na Debelem Rtiču. Šole v naravi se je udeležilo 34 petošolcev in 29 šestošolcev. Spremljali smo jih  razredničarke Metka Flisar, Klavdija Plahut Mandžuka, Manica Pukšič Gomboši, Olena Gabor, spremljevalki Bernarda Vogrinčič in […]